Általános ápoló

Általános ápoló szakma

Általános ápoló

A szakma ismertetése

Az egészségügy ágazat 6 éves (érettségi utáni szakképzésben 3 éves) képzése, amely érettségi és technikusi (érettségi utáni szakképzésben értelem szerűen csak technikusi) szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Kiemelkedő lehetőség, hogy az ápoló képzés okleveles technikus képzésként szervezhető meg, a tanulók képzését az iskolával szerződésben álló egyetem koordinálja, így lehetővé válik a középfokú tanulmányok beszámítása a későbbi felsőoktatási tanulmányokba, akár a képzési idő jelentős rövidítése mellett. A képzés megfelel a vonatkozó EU direktíva követelményeinek, így - a középfokú egészségügyi képzések közül egyetlen képzésként - a közösségi jog alapján az EU tagállamaiban automatikusan elfogadott végzettséget ad.