Felvételi eljárás fogtechnikus szakmára (5 0911 02 01) jelentkezők esetében

Az SZTE Kossuth Zsuzsanna Technikum és Szakképző Iskolában felvételi eljárást bonyolítunk le azok között, akik 2024. április 3. és 2024. augusztus 4. napja között, az iskola honlapján, online jelentkeznek a nappali munkarendű, 5 0911 02 01 fogtechnikus szakmára.

A beiratkozás feltételeinek 2 módon kell eleget tenni, melyek természetesen térítésmentesek:

1. felvételi feladatok teljesítése az iskolában, a szakmai bizottságoknál - 3 helyszínen
  2. orvos szakmai vélemény, hogy alkalmas a fogtechnikus szakmára

1. Felvételi időpontja: 2024. augusztus 21. 10:00 órától

3 helyszínen fogja várni a jelentkezőket a szakmai bizottság:

1. helyszínen teljesítendő feladatok: Rajzfeladat - 20-25 perc (Projektorral kivetített ábra másolása ceruza rajzzal, A4-es papírlapra)
  2. helyszín: kéz- és formavilág felmérése, árnyalatok közötti különbségek felismerése játékosan - 20-25 perc
  3. helyszín: kötetlen beszélgetés a leendő szakmai oktatóval és osztályfőnökkel - 10-15 perc

Értékelés:

Minden helyszínen 0-10 pont közötti részpontot kap a felvételiző. A végleges pontszámot a 3 helyszínen szerzett pontszám, számtani összege fogja megadni, mely kialakítja a felvételi rangsort jelentő pontszámot is.

2024. augusztus 21-én 17 óráig értesítést fog kapni a felvételi eredményről, a jelentkezéskor megadott email címen keresztül.

Amennyiben nem nyert felvételt és a jelentkezéskor megjelölt egy másik szakmát, akkor 2024. augusztus 22-én 08:00 óráig vissza kell hogy jelezzen a szakkepzes.kzs@gmail.com email címre, hogy fenn tartja-e a másik szakma jelentkezését. Amikor visszajelzett, értesítjük a beiratkozáshoz szükséges további teendőkről (pl: orvosi alkalmassági vizsgálaton való megjelenés időpontja)

2. Orvos szakmai vizsgálat időpontja: 2024. augusztus 22-én 8:00-12:00 között

A felvételre javasoltak szakmai alkalmassági vizsgálaton is részt kell, hogy vegyenek, mely az iskolában 2024. augusztus 22-én 8:00-12:00 között kerül megszervezésre.

Az orvosi vizsgálatról ezen a linken tájékozódhat: SZAKKÉPZÉS (nappali)

Aki nem tud részt venni a szakmai alkalmassági vizsgálaton, az nem tud beiratkozni ugyanezen a napon a szakmai képzésre, felvétele nem fog megtörténni a fogtechnikus szakmára.

Beiratkozás: 2024. augusztus 22-én az orvosi alkalmassági vizsgálat után

Beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

• érettségi bizonyítvány (eredeti + fénymásolat)
  • korábbi végzettségek, oklevelek (eredeti + fénymásolat)
  • orvosi alkalmassági vélemény
  • személyi igazolvány
  • lakcímkártya
  • TAJ-kártya (külföldi diákoknak is szükséges)
  • adókártya
  • NEK adatlap a diákigazolvány igényléséhez (az illetékes Kormányhivatalnál készítik el)

Szeged, 2024. február 16.

Horváth Levente Attila