Manzákné Stefanecz Henrietta

admin küldte be 2022. 05. 13., p – 14:42 időpontban

Manzákné Stefanecz Henrietta vagyok, az SZTE Kossuth Zsuzsanna Technikum és Szakképző Iskola volt tanulója.

Tanulmányaimat 2 éves esti felnőtt képzés keretein belül 2018-ban kezdtem Gyakorló ápolói szakon, majd ezt követően Ápoló 5.5 ráépüléses képzésben folytattam.

29 évvel ezelőtt érettségiztem az egri Kossuth Zsuzsanna Egészségügyi Szakközépiskolában, és bár azóta is az egészségügy területén dolgozom, nem túlzás azt mondanom, hogy a megszerzett egészségügyi ismereteim frissítése, illetve a szakmai képesítésem újítása volt a cél.

A család, és a munkahely megszokott komfortjából való kilépés kezdeti nehézségei után, kellő elszántsággal és felelősség tudattal vágtam neki az iskolának.

Izgalommal, és kíváncsisággal töltött el hogy milyen érzés lesz több évtized távlatában „újra tanulni” a szakmámat, ugyanakkor nagyon bennem volt az „Új” iránti tudásvágy.

Első pillanattól tudtam, hogy minden tőlem telhetőt meg fogok tenni, komolyan vettem és tudtam, hogy felnőttként tanulni több szakmai és- élettapasztalattal, egy egészen új világ nyílhat meg előttem.

A KZS által kínált lehetőségek nagyon szimpatikusnak tűntek, minden segítséget megkaptam az első lépésekhez, így viszonylag gyorsan segítőkész és kellemes emberekre találtam, tanáraim és diáktársaim személyében.

Az elméleti oktatás számomra minden szempontból megfelelő, és követhető volt.

Tanáraink maximális tekintettel voltak a munka melletti terhelhetőségünkre, mind a leadott tananyag mennyisége, mind pedig a határidők tekintetében.

Az elméleti és gyakorlati képzés összehangolása jól működött, a gyakorló területeken felmerülő esetleges problémák mindig kiküszöbölésre kerültek.

Immáron 20 éve dolgozom a katona-egészségügyben asszisztensi munkakörben, így a civil egészségügyi szférában zajló egyes munkafolyamatok a sok-sok év alatt elhalványultak.

A klinikai gyakorlatok során olyan megközelítésből láthattam és tapasztalhattam meg dolgokat, amikhez korábban nem volt lehetőségem. Úgy érzem ezek elsajátításával nagymértékben tágultak ismereteim a szakma terén.

Ez az egyik legkiemelendőbb és legmeghatározóbb időszaka volt az életemnek.

Felkészítő szaktanáraink hozzáállása, szakmai tudása, végtelen türelme, embersége szintén kiemelendő számomra.

A vizsgákhoz hosszú út vezetett, az esetlegesen elénk gördülő akadályok leküzdésében sosem maradtunk egyedül. Tanáraink segítsége, támogatása, az iskola szellemisége pozitív emlékeket ébreszt bennem erről az időszakról.

Én a befektetett munkában hiszek, ennek eredményeként elértem a kitűzött célomat.

2020-ban a Kossuth Zsuzsanna Egészségügyi alapítvány kuratóriumának döntése értelmében elismerésben részesültem, kitűnő szakmai vizsga eredményem miatt.

Tudást, tapasztalatot, jövőt, szeretetet, és jó embereket adott nekem ez a két év!

Szeretettel, és hálával gondolok vissza ezekre az évekre, sosem feledem!

Az ember természeténél fogva idegenkedik a kényelmetlenségtől.
Azt akarjuk, hogy minden simán menjen. Pedig ha mozdulatlanok maradunk, nem fogunk fejlődni.
Ha mindig a biztonságos játszmát választjuk, álmaink sosem válnak valósággá.
Nem kapjuk meg amit akarunk, ha azt várjuk, hogy Isten a küszöbünkre helyezze.
Magunkhoz kell ölelnünk a változást ha kiteljesedett életre vágyunk.
Ha a hajó nem inog, az azt jelenti, nem tart sehová.

Manzákné Stefanecz Henrietta
2022. május. 5.