EGÉSZSÉGÜGYI TECHNIKA

A szakmaterület a fogtechnikus és az optika ágazatokat foglalja magában. Iskolánkban a fogtechnikus szakmát tanulhatják a hozzánk jelentkező tanulók.

A fogtechnikusok minősített fogtechnikai laboratóriumban fogpótlásokat, fogműveket készítenek. Munkájuk célja, hogy pótolják a hiányzó természetes maradó fogakat, megoldják a funkcionális és az esztétikai problémákat.

A fogpótlások készítésénél szakmai gnathológiai, esztétikai, fonetikai, higiéniai, szocializációs szempontokat vesznek figyelembe.

Munkájuk garanciavállalás mellett, rendkívüli precizitást, forma- és színérzéket, kreativitást igényel. Duális képzés keretein belül, a gyakorlatban először manuálisan készítik el feladataikat, majd a digitális kompetenciákra építve CAD/CAM technikákat, 3D nyomtatást és egyéb digitális technikákat is alkalmazhatnak. Szaknyelven kommunikálnak. A technika és technológiai fejlődés rendkívül gyors, ez azonnali új ismeretelsajátítást és -alkalmazást követel meg minden szakembertől.

Választható egészségügyi technika szakmák

Szakma Szakma azonosító száma Képzés időtartama Ágazat