Erasmus+ Olaszország

admin küldte be 2023. 10. 11., sze – 21:41 időpontban

Kisgyermekgondozó, -nevelő képzésben résztvevő tanulóink 2019 óta utazhatnak Olaszországa, Firenzébe. A pályázatot a Gallileo-Progetti Nonprofit Kft írja.

A tanulók 10 hónapos vagy 4 hetes szakmai gyakorlaton vehetnek részt firenzei, 2021-től firenzei vagy livornói bölcsődékben. A felkészülés során nyelvtanulásukban Jágerné Majoros Éva, kiutazásukban és munkába állásukban kísérőtanárként pedig Balogh-Puskás Enikő és Jágerné Majoros Éva segítette őket.

Ez az ösztöndíj is lehetőséget ad kollégák és szakoktatók kiutaztatására. Az olasz partner, az Arca Coperativa Sociale bölcsődéiben és szociális intézményeiben tölthetnek szakmailag hasznos napokat, ismeretségeket köthetnek olasz kollégáikkal, nem is beszélve a számtalan kulturális programlehetőségről és látnivalóról, amelyet az olasz reneszánsz fővárosa Firenze, a tengerparti Livorno és a méltán híres Pisa tartogat számukra.