Anya és lánya a KZS-ban

admin küldte be 2022. 06. 21., k – 15:22 időpontban

Wágner Gabriella vagyok. Az élet vagy a sors valahogy mindig úgy hozta, hogy a Kossuth Zsuzsanna Szakközépben kössek ki, ráadásul a lányom is erre az útra tévedt.

1993-ban nyertem felvételt az Általános gimnáziumi szakra.

Akkoriban még nem tudtam eldönteni, hogy mi is szeretnék lenni, ha nagy leszek. Abban az egyben voltam biztos, hogy emberekkel szeretnék foglalkozni.

A gimnáziumi évek során, mindig irigykedve néztem az ápoló tanoncokat a folyosón, mikor köpenyben és fityulában "szaladgáltak". Elkezdett egyre jobban érdekelni az ápolói szakma.

1997-ben, érettségi után maradtam a suliban Csecsemő és kisgyermek ápoló szakon.

Viszont fiatalkori önfejűségemnek betudhatóan nem végeztem el, amit azóta is nagyon bánok. Ezek után valamilyen szinten a szakmában maradtam, szociális otthonban kezdtem dolgozni, ahol szociális gondozó és ápoló bizonyítványt szereztem. Az évek során szinte csak ápolói munkakört töltöttem be (más nem is vonzott). Az utolsó munkahelyemen az óvodáknál diabetes-es gyermekek gondozásával foglalkoztam.

Úgy éreztem, hogy ez nekem egy kicsit kevés és kell a kihívás. Nem vagyok már fiatal, de muszáj csinálnom valamit, amiben kiteljesedhetek.

A lányom Laura, cukrászként végzett, de ő is úgy gondolta, hogy ez nem a neki megfelelő szakma. Sokat meséltem neki az egészségügyi ellátásokról és persze sok mindent megtapasztalt magán is, mikor ellátásra szorult valamelyik egészségügyi intézményben. Egyre közelebb került a szívéhez ez a szakma.

2021-ben úgy döntöttünk, hogy nekivágunk és tanulunk. Elkezdtünk keresgélni, persze hogy a Kossuth Zsuzsával kezdtünk.

Nagyon megörültünk, mert rengeteg képzési forma közül lehetett választani.

Két különböző szakra jelentkeztünk. Ő fogászati asszisztensnek én pedig perioperatív asszisztensnek.

Az első évünk nagyon jól telik, mivel ugyan azt tanuljuk még, így nagyon sokat tudunk egymásnak segíteni, akár tanulásban és a gyakorlati vizsgákra való felkészülésben.

Számomra hatalmas élmény, hogy a gyerekemmel tanulhatok.

Nagyon szeretem ezt az iskolát, nem véletlen húz vissza a szívem ide mindig.

Az iskola légköre nekem teljesen családias jellegű. Az oktatók, tanárok jól felkészültek. Nagyon jól, érthetően átadják az anyagokat.

Rendkívül segítőkészek, türelmesek és közvetlenek. Örömmel járok be órákra.

Ha valaki tényleg úgy gondolja és annyira elhivatott, hogy az egészségügy valamelyik ágán szeretne dolgozni, akkor teljes szívemből tudom ajánlani a Kossuth Zsuzsanna Egészségügyi Szakközép Iskolát.