Egészségügy

Egészségügy ágazat

Egészségügyi laboráns

Egészségügy ágazat képzése, amely érettségi és technikusi szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Választható szakmairányok: Klinikai laboratóriumi asszisztens, Szövettani asszisztens, de iskolánkban jelenleg csak a Szövettani asszisztens szakmairány választható.

Csecsemő- és gyermekápoló (HÍD)

A szakma ismertetése

Az egészségügy ágazat képzése, amely érettségi és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. A csecsemő- és gyermekápoló átfogó és biztonságos gyermekápolást nyújt a gyermekgyógyászat legkülönbözőbb területein.

A csecsemő- és gyermekápoló szakmát HÍD képzés keretében indítjuk, amely 1 éves. A csecsemő- és gyermekápoló HÍD képzésről bővebben itt olvashat.

Perioperatív szakasszisztens

A szakma ismertetése

Egészségügy ágazat 6 éves (érettségi utáni szakképzésben 3 éves) képzése, amely érettségi és technikusi (érettségi utáni szakképzésben értelem szerűen csak technikusi) szintű szakképzettség megszerzésével zárul.

Rehabilitációs terapeuta

A szakma ismertetése

Az egészségügy ágazat 5 éves (érettségi utáni szakképzésben 2 éves) képzése, amely érettségi és technikusi (érettségi utáni szakképzésben értelem szerűen csak technikusi) szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Választható szakmairányok: Gyógymasszőr szakmairány, Fizioterápiás asszisztens szakmairány.

Egészségügyi asszisztens

A szakma ismertetése

Az egészségügyi asszisztens a járóbeteg szakrendelőkben, gondozókban, orvos irányítása mellett, önállóan vagy vele együttműködve végzi a munkáját. Elősegíti és biztosítja a betegellátás, gondozás feltételeit, asszisztál a beavatkozásoknál, segédkezik a műszeres és fizikális vizsgálatok végzésében.

Mentőápoló

A szakma ismertetése

A Mentőápoló a sürgősségi betegellátás területén a betegek mentésében és sürgősségi ellátásában vesz részt. A beteg, illetve a sérült megtalálási helyén vagy szállítása közben sürgősségi ellátást végez, közreműködik. Irányító csoport tagjaként a segélyhívószámon érkező bejelentéseket fogadja és koordinálja.

Általános ápoló

A szakma ismertetése

Az egészségügy ágazat 6 éves (érettségi utáni szakképzésben 3 éves) képzése, amely érettségi és technikusi (érettségi utáni szakképzésben értelem szerűen csak technikusi) szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Kiemelkedő lehetőség, hogy az ápoló képzés okleveles technikus képzésként szervezhető meg, a tanulók képzését az iskolával szerződésben álló egyetem koordinálja, így lehetővé válik a középfokú tanulmányok beszámítása a későbbi felsőoktatási tanulmányokba, akár a képzési idő jelentős rövidítése mellett. A képzés megfelel a vonatkozó EU direktíva követelményeinek, így - a középfokú egészségügyi képzések közül egyetlen képzésként - a közösségi jog alapján az EU tagállamaiban automatikusan elfogadott végzettséget ad.

EGÉSZSÉGÜGY

Az ágazat az egészségügyi szakmák gyakorlására készíti fel a leendő szakembereket, akik a betegápolás és gondozás, a különböző diagnosztikai és terápiás területeken végzik munkájukat. Tevékenységüket team tagjaként gyakorolják, hiszen együtt, egymás munkáját támogatva lehetnek eredményesek a gyógyító tevékenységben. A középfokú egészségügyi szakképzettségű szakemberek a teammunka során elsősorban a felsőfokú végzettségű egészségtudományi szakemberekkel (pl.