Megyei divattervező és grafika rajzpályázat (2023/2024) - beszámoló

admin küldte be 2024. 03. 02., szo – 12:34 időpontban

Idén is megrendezésre került az SZTE Kossuth Zsuzsanna Technikum és Szakképző Iskola már hagyománnyá vált megyei divattervező és grafika rajzpályázata, amit Csongrád-Csanád megye minden általános iskolájának meghirdettünk. Az idén a víz alatti világ csodáiról szólt.

Ebben az évben 51 iskola részvételével összesen 425 pályamunka érkezett be. Minden évben egyre többen nyújtanak be munkát. Az idei évben ismét minden várakozásunkat felülmúlta az alkotások mennyisége. A kreatív ágazat munkaközösségének nagyon nehéz feladata volt a zsűrizés során, számtalan kreatív, ötletes munkát kaptunk. Összesen 48 díj került kiosztásra. Ebből 5 darab I. helyezett, 5 darab II. helyezett és 3 darab III. helyezett született. Ezen kívül 35 különdíjat is ki tudtunk osztani.

Külön örömünkre szolgált, hogy a február 28-án iskolánkban megrendezett díjátadón nagyon sokan megjelentek mind a díjazottak, mind pedig a felkészítő tanáraik közül. Az összes benyújtott pályamunka kiállításra került iskolánk aulájában, amelyek március 14-ig tekinthetők meg. Izgatottan várjuk, hogy ismét kihirdethessük a következő év témáját, és szívből reméljük, hogy újból örömét leli minden pályázó az alkotásban.

A kategóriák legjobbjai

Divattervező kategóriában:

1. helyezett
Rózsa Lujza, Schőbel Boglárka, Horváth Anna
2. helyezett
Fodor Anna Júlia, Vass Noémi, Belecz Kincső
3. helyezett
Tóth Boglárka Ildikó, Darázs Lara Angelika
különdíj
Török Léna, Flórián Evelin, Erdélyi Katinka, Kovács Zora, Sztancsik Lilla, Batka Laura Sára, Zsibók Réka, Szabó Dalla, Soós Nelli Luca, Hegedűs-Bite Jázmin, Nagy Regina, Cseh Zsófia, Lengyel Maja, Schiavo Isabella, Janicsek Petra, Kothencz Ida, Szandtner Zita, Nagy Elisabeth, Csernyánczky Virág, Harkai Hanna Dóra, Mucsi Bora

Grafika kategóriában:

1. helyezett
Vajner Violetta Vanda, Bekes Dávid
2. helyezett
Molnár Nóra, Vámos Gellért
3. helyezett
Kiss Lívia Detti
különdíj
Donka Fanni, Maróti Ramóna, Gere Benjámin Kende, Könnye Sára, Klapcsik Erzsébet, István Péter, Pardi Laura, Szénási Levente, Szepesi Maja, Keller Anna Barbara, Zdobylak Olívia, László Bende Bendegúz, Benke Zora, Kaposvári Eszter.

IMG_20240229_065857