Megyei divattervező és grafika rajzpályázat (2022/2023) - beszámoló

admin küldte be 2023. 02. 21., k – 09:28 időpontban

Idén is megrendezésre került az SZTE Kossuth Zsuzsanna Technikum és Szakképző Iskola már hagyománnyá vált megyei divattervező és grafika rajzpályázata, amit Csongrád- Csanád Megye minden általános iskolájának meghirdettünk. Az idén a varázslatos erdőben történő kalandozásról szólt.

Ebben az évben 41 iskola részvételével összesen 318 pályamunka érkezett be. Minden évben egyre többen nyújtanak be munkát. Az idei évben ismét minden várakozásunkat felülmúlta az alkotások mennyisége. A kreatív ágazat munkaközösségének nagyon nehéz feladata volt a zsűrizés során, számtalan kreatív, ötletes munkát kaptunk. Összesen 41 díj került kiosztásra. Ebből 5 darab I. helyezett, 4 darab II. helyezett és 3 darab III. helyezett született. Ezen kívül 29 különdíjat is ki tudtunk osztani.

Külön örömünkre szolgált, hogy a február 17-én iskolánkban megrendezett díjátadón nagyon sokan megjelentek mind a díjazottak, mind pedig a felkészítő tanáraik közül. Az összes benyújtott pályamunka kiállításra került iskolánk aulájában, amelyek március 3-ig tekinthetők meg. Izgatottan várjuk, hogy ismét kihirdethessük a következő év témáját, és szívből reméljük, hogy újból örömét leli minden pályázó az alkotásban.

A kategóriák legjobbjai

Divattervező kategóriában:

1. helyezett
Kártyik Enikő, Koncz Réka, Darázs Lara Angelika
2. helyezett
Vass Noémi, Kártyik Gréta
3. helyezett
Ferenczi Júlia, Volent Flóra Anna
különdíj
Sipka Hanna Jonka, Süli Katalin, Hegedűs-Bite Jázmin, Juhász Veronika, Vancsók Kinga, István Szonja Mira, Medve Réka, Kovács Zora, Drányi Laura, Oláh Neszta, Verba-Szögi Emma, Fölk Hanna Luca, Gyovai-Bodák Barbara, Szász Veronika, Kügler Erna

Grafika kategóriában:

1. helyezett
Palágyi Bálint, Belecz Kincső
2. helyezett
Rózsa László, Maróti Ramóna
3. helyezett
Szűcs Péter
különdíj
Janicsek Petra, Rácz Viktor, Bártol András Gábor, Tóth Nóra Judit, Kiss Lívia Detti, Bárkányi Izabella, Kelemen Eszter, Ferenczi Júlia, Juhász Dóra, Tóth Levente, Rudolf Gábor Bence, Tatár Panna, Borbás Linetta Miléna, Kismárton Emma Nóra.

rajzpalyazat